TRENERZY ICB MEDICAL

Piotr Kostrzębski

Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualnym i Osteopatyczny, Chiropraktyk. Dodatkowo posiada uprawnienia międzynarodowe jako instruktor modelu FDM, FDM NEURO, FDM CRANIO. Od początku swojej drogi terapeutycznej i wcześniej studenckiej fascynat biomechaniki stopy, podiatrii i podologii. Chiropoda związany z Australijskim nurtem biomechaniki i podiatrii. Instruktor ICB MEDICAL POLAND – systemu badania i tworzenia termoplastycznych wkładek ortopedycznych z Australii. 

Tomasz Juchnicki

Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny Kaltenborn-Evjenth Concept, Dyplomowany Terapeuta PNF, uczestnik szkoleń z zakresu technik manipulacji stawów i terapii tkanek miękkich. Instruktor ICB Medical Poland, systemu badania i wykonywania indywidualnych, termoplastycznych wkładek ortopedycznych, który wykorzystuje w codziennej praktyce klinicznej od 2014 roku.

Zapraszamy na kolejne edycje szkolenia produktowego z wykonywania termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB Medical​ (miejsce szkolenia Pruszków koło Warszawy)

Szkolenie jest przeznaczone dla fizjoterapeutów lekarzy oraz techników ortopedów. 

Uczestnictwo wiąże się z zakupem pakietu startowego oraz podpisaniem umowy o współpracy. 

22 stycznia 2022 – godzina 11:00 (sobota)

5 marca 2022 – godzina 14:00 (sobota)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Globalna Terapia Stopy (GTS) jest autorską koncepcją obserwacjibadania i terapii pacjenta z problemem chorób i deformacji w obrębie stopy, stawu skokowo – goleniowego na każdym etapie jego życia, począwszy od narodzin po późną starość.

W rozwoju koncepcji zaczerpnęliśmy wiedzy z dziedzin nieco odległych od fizjoterapii. Były to między innymi: dermatologia, kosmetologia, farmakologia, genetyka, embriologia etc. Słowo GLOBALNA absolutnie nie jest uproszczeniem, czy też uogólnieniem tematyki związanej z terapią stopy – to rozszerzenie spojrzenia, metodyki badania, analizy i terapii. Z racji na mnogość i trudność zagadnień szkolenia GTS prowadzone są modułowo. Podejmowane są tematy również najnowszych badań obrazowych w tym: USG, podoscan, platforma podobaryczna itp. Jednak skupiamy się przede wszystkim na maksymalnym wykorzystaniu jednego z najlepszych narzędzi terapeutycznych: wnikliwego spojrzenia, myślenia i dłoni terapeuty. Omawiany również zostaje system wkładek ortopedycznych, jednak poza tym, że szkolimy jak robić i wykorzystać termoplastyczne wkładki to zależy nam na podjęciu dyskusji i opisowi przede wszystkim ,,po czym poznać, że wkładka jest dobrze wykonana„? Bezwzględnym warunkiem kształcenia się na modułach: neurologii, pediatrii, limfatyki, funkcjonalnym jest wcześniejsze ukończenie szkolenia BASIC