KONSTRUKCJA TERMOPLASTYCZNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH ICB MEDICAL I ICH FUNKCJE.

Opatentowane przez ICB wkładki ortopedyczne do formowania termicznego o podwójnej gęstości są pierwszymi na świecie tego typu projektami i produkcją. Zaprojektowane przez zespół badawczo-rozwojowy ICB. Fizjoterapeuci stosujący wkładki ICB Medical, mogą osiągnąć lepsze wyniki leczenia pacjentów.

Ortezy ICB o podwójnej gęstości są wytwarzane w 100% z materiału EVA, który w czystej postaci jest łatwy do podgrzania i uformowania. Materiał ten cechuje się doskonałą sprężystością, co pozwala zachować jego kształt. Wkładki ICB można zatem w pełni spersonalizować poprzez formowanie na gorąco bezpośrednio do stopy pacjenta, lub odlewu gipsowego oraz szybko modyfikować szlifując, lub ugiąć w celu uzyskania określonych kształtów – umożliwiając fizjoterapeutą zaoferowanie i stworzenie w pełni spersonalizowanego produktu w ramach gabinetu.

ICB Medical ma unikalne cechy konstrukcyjne i funkcję, które pomagają zapewnić lepsze wsparcie, komfort i ogólne wyniki w leczeniu:

100% EVA

Materiał EVA (octan winylu etylenu) EVA posiada długą „pamięć strukturalną” i może być w prosty sposób modelowany i dostosowywany do stopy pacjenta, lub jej odlewu poprzez obróbkę termiczną. Powłoki Taibrelle są odporne na bakterie i można je łatwo czyścić ciepłą wodą.

STRUKTURA O ZAMKNIĘTEJ KONSTRUKCJI

Bez pęcherzyków powietrza – dlatego ortezy ICB są odporne na ściskanie i odkształcenia, oraz nie wchłaniają wody.

TRÓJKĄTNA PODPORA

Stabilizator śródstopia, biegnący wzdłużnie od śródstopia do przodostopia, przyjmuje trójkątny kształt. Trójkątna podpora umożliwia równomierne rozprowadzenie masy na całej stopie, dzięki wyjątkowemu systemowi rozprowadzania masy (Weight Distribution System – WDS).

5° SWOISTY KĄT ROTACJI WEWNĘTRZNEJ TYŁOSTOPIA

Jest to idealny kąt (w zdrowej stopie występuje średnio kąt 4 - 6° przemieszczenia piszczeli) zapewniający optymalne działanie, zgodnie z zaleceniami norm branżowych.

42° NACHYLENIE STRZAŁKOWE

Daje biomechaniczną kontrolę stawu skokowopiętowego podczas stania i chodzenia, zapewniając równowagę, kontrolę i koordynację.

PODWÓJNA GĘSTOŚĆ

EVA o wyższej gęstości zapewnia wsparcie podłużnego łuku i tyłostopia, pomagając w podpieraniu stawów stępu, EVA o średniej gęstości zapewnia komfort przodostopia pacjentom podczas chodzenia.